Kassow Robots Produktem Roku 2019 magazynu Control Engineering Polska

banner | rodzina kobotów Kassow Robots - zwycięzcą w kategorii Roboty Współpracujące konkursu Produkt Roku 2019 magazynu Control Engineering Polska

Miło nam usłyszeć i przekazać, że grono ekspertów branżowych i czytelników magazynu Control Engineering Polska wybrało rodzinę cobotów Kassow Robots, na Produkt Roku 2019 w kategorii roboty współpracujące.

Rok 2019 obfitował w głośne premiery, m.in. Universal Robots UR16e, a także FANUC CR 14iA/L, z którym to zmierzyliśmy się w rundzie finałowej.

Jednak to w rodzinie cobotów Kassow Robots kryteria oceny eksperckiej jak i czytelnicy znaleźli innowacyjność, przydatność w praktyce, łatwości w użyciu i w efekcie zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne dla klienta końcowego.

Dziękujemy wszystkim głosującym w konkursie!

Oficjalny komunikat XVII edycja konkursu Produkt Roku, wraz z listą laureatów we wszystkich kategoriach można znaleźć na stronie: https://www.controlengineering.pl/konkurs-produkt-roku-2019-rozstrzygniety/

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Poznaj nową serię ekonomicznych chwytaków GECKO od onRobot

Niedawno miała miejsce premiera serii trzech produktów onRobot – pojedynczych padów GECKO o udźwigu 1, 3 i 5 kg na pad (modele, odpowiednio: GECKO SP-1, GECKO SP-3, GECKO SP-5). Jest to odpowiedź na potrzebę ultra lekkiego i prostego rozwiązania do podnoszenia różnego rodzaju, w tym perforowanych, płaskich obiektów.

Czytaj dalej Poznaj nową serię ekonomicznych chwytaków GECKO od onRobot

Nowości w oprogramowaniu sterującym [luty 2020]

banner | blog | aktualizacja oprogramowania

Wpis dotyczy nowości wprowadzonych aktualizacją KSW-SC-300120F do oprogramowania sterującego kobotem Kassow Robots.

Wczesno-wiosenna aktualizacja wprowadza kilka bardzo ważnych nowości, które, nie bójmy się tego sformułowania, ogromnie zwiększają możliwości robotów współpracujących Kassow Robots. Są to m.in.: nowy typ zmiennej – Array, możliwość wprowadzania (np. jako wyników obliczeń) wartości X, Y, Z do zmiennej Pose (pozycja), rozbudowa systemowych CBUNów o domyślne dla określonych urządzeń parametry związane z wagą i TCP, a także funkcjonalność celi roboczej zwiększona o monitorowanie stanu robota i przekazywanie dalej tej informacji. O wszystkim tym – w szczegółach – niżej.

Czytaj dalej Nowości w oprogramowaniu sterującym [luty 2020]

Nowy członek rodziny Kassow Robots KR1410

produkt - cobot kassow robots KR1410

Mamy przyjemność przedstawić nowego kobota od Kassow Robots. To model o nazwie KR140, czyli cechujący się rewelacyjnym zasięgiem 1400 mm i udźwigiem 10kg, co czyni go „najdłuższą dziesiątką” na rynku. Udźwig oczywiście dostępny jest w pełnym zakresie ruchów. Dodatkowo przy prędkościach przegubów do 225°/s może osiągać prędkość liniową 2000 mm/s.

Czytaj dalej Nowy członek rodziny Kassow Robots KR1410

Skąd wziąć ludzi do pracy? Szanuj tych, których masz

banner | blog | HR, kadry i ludzie

10 minut czytania

Rozejrzyj się po znanych ci firmach produkcyjnych. Mało kto ma ten komfort, by cieszyć się stabilnym zespołem pracowników, więc portale pracy puchną od ogłoszeń. Co można poradzić na wysoką rotację? Jeśli wszystkim brakuje rąk do pracy, a ty będziesz robić to samo co wszyscy – nie spodziewaj się innych rezultatów. 

W tym artykule przeczytasz o typowych źródłach pozyskiwania pracowników oraz zaproponujemy Ci, co można zrobić inaczej, by skutecznie zmniejszyć rotację.

Możesz też posłuchać, jak czytam ten tekst. Lekko inaczej, nie dosłownie, ale pokrywa to 90% treści.
Czytaj dalej Skąd wziąć ludzi do pracy? Szanuj tych, których masz

Produkt Roku 2019 magazynu Control Engineering Polska

banner | cobot Kassow Robots KR810

Miło nam powiedzieć, że grono specjalistów branżowych wyłoniło roboty Kassow Robots do drugiego etapu konkursu Control Engineering Polska na najlepsze produkty w automatyce przemysłowej.

Nasza kategoria to rzecz jasna #robotywspółpracujące. Kryteria oceny eksperckiej dotyczyły innowacyjności produktu, przydatność w praktyce, łatwości w użyciu i potencjalnych zysków ekonomicznych i pozaekonomicznych związanych z zastosowaniem produktu.

Konkurencja była spora, bo rok 2019 obfitował w głośne premiery kobotów, także już na tym etapie czujemy dumę z przejścia do ścisłej dwójki.

Poza serią kobotów Kassow Robots w finale konkursu #ProduktRoku2019 jest także kobot FANUC.

Do 1 marca trwa drugi etap konkursu, czyli głosy czytelników. Jedna osoba ma jeden głos.