Zaproszenie na webinar – Cobot z maszyną CNC

banner | blog | operator programuje cobota Kassow Robots z chwytakiem onRobot

Jak wygląda przezbrojenie do krótkich serii produkcyjnych?

Uczestnicząc w tym webinarze, dowiesz się, jak wygląda proces przezbrojenia zrobotyzowanego stanowiska na realizację nowego zlecenia obróbki CNC (na przykładzie frezarki Haas). Jest to jedno z częstych pytań zadawanych przez zakłady produkujące elementy na zlecenie. Przekonaj się, że jest to szybkie i pozwala na realizację nawet niskoseryjnej produkcji.

Agenda:

 1. Jak wygląda stanowisko do obsługi frezarki CNC?
 2. Jak wygląda przezbrojenie robota na nowe zlecenie?
 3. Jak zwiększyć niezawodność obsługi stanowiska?
 4. Pytania i odpowiedzi.

9 marca (wtorek) | godzina: 10.00 | czas trwania: 30 min

Dołącz do webinaru i otrzymaj:

Darmowy przowodnik

 • Jak i od czego zacząć robotyzację obsługi maszyn CNC
 • Co zrobić, aby obecni pracownicy chętnie korzystali z nowej technologii
 • Publication Title
  Jak patrzeć na korzyści, które Twoja firma może osiągnąć dzięki wdrożeniu robotów współpracujących

Z jakiegoś powodu nie możesz wziąć udziału w webinarze?

Jeżeli pomimo to jesteś zainteresowany bezpłatnym poradnikiem,
prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

  Zgoda RODO: (wymagane)
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez beboq robtics sp. z o.o. sp. k. zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz polityką prywatności i wykorzystywanie tych danych zgodnie z ww. ustawą w tym w szczególności otrzymywania odpowiedzi na przesłane przeze mnie zapytanie, a także marketing własny i świadczenie usług przez beboq robotics sp. z o.o. sp.k., których jestem odbiorcą.
  Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej droga elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Wszystkie wyrażone zgody mogą być cofnięte w każdym momencie. Dane są dostępne dla ich właścicieli do wglądu i poprawy. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności by wiedzieć więcej.

  Kassow Robots Produktem Roku 2019 magazynu Control Engineering Polska

  banner | rodzina kobotów Kassow Robots - zwycięzcą w kategorii Roboty Współpracujące konkursu Produkt Roku 2019 magazynu Control Engineering Polska

  Miło nam usłyszeć i przekazać, że grono ekspertów branżowych i czytelników magazynu Control Engineering Polska wybrało rodzinę cobotów Kassow Robots, na Produkt Roku 2019 w kategorii roboty współpracujące.

  Rok 2019 obfitował w głośne premiery, m.in. Universal Robots UR16e, a także FANUC CR 14iA/L, z którym to zmierzyliśmy się w rundzie finałowej.

  Jednak to w rodzinie cobotów Kassow Robots kryteria oceny eksperckiej jak i czytelnicy znaleźli innowacyjność, przydatność w praktyce, łatwości w użyciu i w efekcie zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne dla klienta końcowego.

  Dziękujemy wszystkim głosującym w konkursie!

  Oficjalny komunikat XVII edycja konkursu Produkt Roku, wraz z listą laureatów we wszystkich kategoriach można znaleźć na stronie: https://www.controlengineering.pl/konkurs-produkt-roku-2019-rozstrzygniety/

  Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

  Nowy KR 1018 – 18 kg udźwigu! – Rodzina w komplecie

  Banner - Kassow Robots | fast - strong - simple | rodzina pięciu siedmiosiwych robotów współpracujących | Produkt Roku 2019

  Tej jesieni Kassow Robots rozszerzył swoje portfolio produktów o KR 1018, nowy, wyjątkowo mocny model, który może obsługiwać ładunki do 18 kilogramów. Sam cobot waży zaledwie 34 kilogramy i cechuje się bardzo kompaktową budową, co umożliwia mu spełnienie podstawowego wymagania elastycznych rozwiązań automatyzacyjnych, zwłaszcza w wąskich przestrzeniach. Specjalną grupą docelową piątego 7-osiowego robota współpracującego firmy są przedsiębiorstwa przemysłowe z branży obróbki metali czy drewna, a także innych dziedzin, takich jak sektor produkcji żywności, które chcą zdjąć ciężar z rąk i pleców swoich pracowników zlecając im bardziej wymagające zadania.

  Czytaj dalej Nowy KR 1018 – 18 kg udźwigu! – Rodzina w komplecie

  III konferencja Automatyzacja i Robotyzacja

  banner | blog | Alnea konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu 2020

  W mijającym miesiącu – tj. 15 października, mieliśmy przyjemność gościć na 3 konferencji Automatyzacji i Robotyzacji Przemysłu organizowanej przez naszego partnera – Alena. Było to wydarzenie, na które składała się część seminaryjno-dyskusyjna, a także pokazy praktyczne technologii.

  Na relację z konferencji zapraszamy na blog Alena i do Gazety Olsztyńskiej, która transmitowała całość wydarzenia na swoich łamach.

  Zapraszamy do naszej krótkiej prezentacji jaką przygotowaliśmy dla telewizji Gazety Olsztyńskiej.

  Tematami wykładów i dyskusji były takie zagadnienia jak:

  • Wyzwania kadrowe w przemyśle 4.0 / KUKA
  • Możliwości rozwoju polskich przedsiębiorstw / PARP
  • Smart fabryka dopasowana do oczekiwań klienta / Balluff
  • Systemy zarządzania KANBAN / Pepperl+Fuchs
  • Jak zredukować wysokie koszty produkcji poprzez eliminację jej ograniczeń / Schmalz
  • Roboty przemysłowe i coboty – porównanie / KUKA
  • Sztuczna inteligencja – najprostszy sposób offsetowania produkcji / AVS
  • Jak COVID wpłynął na automatyzację i robotyzację w Polsce / Pracodawcy RP
  • Debata: Wyzwania w kształceniu kadr dla przemysłu 4.0

  Oprócz nas – załogi beboq robotics, spotkać się można było ze specjalistami z takich firm Schmalz, KUKA, Balluff czy Pepperl+Fuchs.

  Nowa ulga podatkowa na robotyzację od 1 stycznia 2021

  banner | blog | Ulga podatkowa na robotyzację

  Tej jesieni Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju finalizuje projekt ulgi podatkowej, która ma wesprzeć automatyzację polskich przedsiębiorstw. Jej efektem ma być poprawa konkurencyjności polskiej gospodarki, więcej robotów w produkcji przemysłowej, zwiększenie wydajności produkcji, poprawa jakości, elastyczności i obniżenie jej kosztów. Ministerstwa mówią też o odciążeniu pracowników od ciężkiej i monotonnej pracy fizycznej. Ulga na robotyzacją została przygotowana na podstawie doświadczeń ulgi B+R (na badania i rozwój).

  Czytaj dalej Nowa ulga podatkowa na robotyzację od 1 stycznia 2021

  Wielofunkcyjny śrubokręt od onRobot dla robotów współpracujących

  Zautomatyzuj proces montaż poprzez użycie automatycznego śrubokrętu dla robotów współpracujących – wraz z zasobnikiem/podajnikiem śrub. Urządzenie pozwoli na zwiększenie wydajności stanowiska montażu, podniesienie jakości i oszczędność czasu wynikającą z kolaboracyjnego charakteru urządzenia. Podłącz i produkuj!

  Czytaj dalej Wielofunkcyjny śrubokręt od onRobot dla robotów współpracujących

  Twoja własna tarcza antykryzysowa

  banner | blog | Twoja własna tarcza antykryzysowa

  Początek maja przynosi rozluźnienie obostrzeń dotyczących dystansowania społecznego. Co za tym idzie otwierane będą sklepy, galerie handlowe, inne punkty usługowe, placówki oświatowe itd. Będzie to bardzo długi proces wychodzenia z epidemii COVID-19, zwany w literaturze „tańcem”, gdzie krzywa zachorowań będzie raz rosła, raz malała. W tym stanie społeczeństwo i gospodarka będą musiały wytrzymać do momentu wdrożenia do masowej produkcji szczepionki lub leku na koronawirusa.

  Co się z tym wiąże? Niepewność. Biznesową niepewność możemy podzielić na 4 kluczowe obszary, tworzące system. Są to: sprzedaż, dostawy, proces jaki realizuje firma i finanse. Każdy z tych elementów jest dotykany przez czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Gdzie często jedne mogą potęgować – lub odwrotnie – eliminować drugie.

  Czytaj dalej Twoja własna tarcza antykryzysowa