Wielofunkcyjny śrubokręt od onRobot dla robotów współpracujących

Zautomatyzuj proces montaż poprzez użycie automatycznego śrubokrętu dla robotów współpracujących – wraz z zasobnikiem/podajnikiem śrub. Urządzenie pozwoli na zwiększenie wydajności stanowiska montażu, podniesienie jakości i oszczędność czasu wynikającą z kolaboracyjnego charakteru urządzenia. Podłącz i produkuj!

Czytaj dalej Wielofunkcyjny śrubokręt od onRobot dla robotów współpracujących

Nowości w oprogramowaniu sterującym [kwiecień 2020]

banner | blog | aktualizacja oprogramowania

Wpis dotyczy nowości wprowadzonych aktualizacją KSW-SC-270220F do oprogramowania sterującego kobotem Kassow Robots.

Wiosenna aktualizacja wprowadza kilka bardzo przydatnych nowości. Są to: możliwość tworzenia podprogramów, możliwość synchronizacji plików programów w chmurze Google Drive i systemowe pluginy dla AirPick i ePick od kanadyjskiej marki Robotiq. Więcej o nowościach – niżej.

Czytaj dalej Nowości w oprogramowaniu sterującym [kwiecień 2020]

Trójpalczasty chwytak 3FG15 od onRobot zmienia zasady gry!

Pierwszy kwartał 2020 obfitował w premiery u onRobot. Po odsłonie super-prostego w użyciu GECKO SP (Single Pad) światło dzienne ujrzał kolaboracyjny, elektryczny (więc i adaptacyjny) chwytak trójpalczasty do obsługi obiektów okrągłych (walców).

Poszczególne palce chwytaka zamykają się poprzez obrót wokół swojej podstawy. Pozwala to na niesamowity zakres pracy – umożliwiając rozwarcie chwytaka od 20 do 150mm średnicy. A dodać trzeba, że zakres pracy może być regulowany programowo lub kończyć się po osiągnięciu określonej siły chwytu. Siła zaś może być regulowana od 10N do 240N co pozwala podnosić do 15kg.

Wszystko to czyni nowe urządzenie od onRobot najbardziej wszechstronnym na rynku chwytakiem do obsługi obiektów okrągłych w obróbce maszynowej.

Bez przezbrojeń robota obsługuj różne detale i nie przejmuj się zmianą ich średnicy – nawet w toku jednego cyklu pracy!

Czytaj dalej Trójpalczasty chwytak 3FG15 od onRobot zmienia zasady gry!

Poznaj nową serię ekonomicznych chwytaków GECKO od onRobot

Niedawno miała miejsce premiera serii trzech produktów onRobot – pojedynczych padów GECKO o udźwigu 1, 3 i 5 kg na pad (modele, odpowiednio: GECKO SP-1, GECKO SP-3, GECKO SP-5). Jest to odpowiedź na potrzebę ultra lekkiego i prostego rozwiązania do podnoszenia różnego rodzaju, w tym perforowanych, płaskich obiektów.

Czytaj dalej Poznaj nową serię ekonomicznych chwytaków GECKO od onRobot

Nowości w oprogramowaniu sterującym [luty 2020]

banner | blog | aktualizacja oprogramowania

Wpis dotyczy nowości wprowadzonych aktualizacją KSW-SC-300120F do oprogramowania sterującego kobotem Kassow Robots.

Wczesno-wiosenna aktualizacja wprowadza kilka bardzo ważnych nowości, które, nie bójmy się tego sformułowania, ogromnie zwiększają możliwości robotów współpracujących Kassow Robots. Są to m.in.: nowy typ zmiennej – Array, możliwość wprowadzania (np. jako wyników obliczeń) wartości X, Y, Z do zmiennej Pose (pozycja), rozbudowa systemowych CBUNów o domyślne dla określonych urządzeń parametry związane z wagą i TCP, a także funkcjonalność celi roboczej zwiększona o monitorowanie stanu robota i przekazywanie dalej tej informacji. O wszystkim tym – w szczegółach – niżej.

Czytaj dalej Nowości w oprogramowaniu sterującym [luty 2020]

Nowy członek rodziny Kassow Robots KR1410

produkt - cobot kassow robots KR1410

Mamy przyjemność przedstawić nowego kobota od Kassow Robots. To model o nazwie KR140, czyli cechujący się rewelacyjnym zasięgiem 1400 mm i udźwigiem 10kg, co czyni go „najdłuższą dziesiątką” na rynku. Udźwig oczywiście dostępny jest w pełnym zakresie ruchów. Dodatkowo przy prędkościach przegubów do 225°/s może osiągać prędkość liniową 2000 mm/s.

Czytaj dalej Nowy członek rodziny Kassow Robots KR1410