Poznaj nową serię ekonomicznych chwytaków GECKO od onRobot

Niedawno miała miejsce premiera serii trzech produktów onRobot – pojedynczych padów GECKO o udźwigu 1, 3 i 5 kg na pad (modele, odpowiednio: GECKO SP-1, GECKO SP-3, GECKO SP-5). Jest to odpowiedź na potrzebę ultra lekkiego i prostego rozwiązania do podnoszenia różnego rodzaju, w tym perforowanych, płaskich obiektów.

Czytaj dalej Poznaj nową serię ekonomicznych chwytaków GECKO od onRobot

Nowości w oprogramowaniu sterującym [luty 2020]

banner | blog | aktualizacja oprogramowania

Wpis dotyczy nowości wprowadzonych aktualizacją KSW-SC-300120F do oprogramowania sterującego kobotem Kassow Robots.

Wczesno-wiosenna aktualizacja wprowadza kilka bardzo ważnych nowości, które, nie bójmy się tego sformułowania, ogromnie zwiększają możliwości robotów współpracujących Kassow Robots. Są to m.in.: nowy typ zmiennej – Array, możliwość wprowadzania (np. jako wyników obliczeń) wartości X, Y, Z do zmiennej Pose (pozycja), rozbudowa systemowych CBUNów o domyślne dla określonych urządzeń parametry związane z wagą i TCP, a także funkcjonalność celi roboczej zwiększona o monitorowanie stanu robota i przekazywanie dalej tej informacji. O wszystkim tym – w szczegółach – niżej.

Czytaj dalej Nowości w oprogramowaniu sterującym [luty 2020]

Nowy członek rodziny Kassow Robots KR1410

produkt - cobot kassow robots KR1410

Mamy przyjemność przedstawić nowego kobota od Kassow Robots. To model o nazwie KR140, czyli cechujący się rewelacyjnym zasięgiem 1400 mm i udźwigiem 10kg, co czyni go „najdłuższą dziesiątką” na rynku. Udźwig oczywiście dostępny jest w pełnym zakresie ruchów. Dodatkowo przy prędkościach przegubów do 225°/s może osiągać prędkość liniową 2000 mm/s.

Czytaj dalej Nowy członek rodziny Kassow Robots KR1410