O nas

Kim jesteśmy, dlaczego Kassow Robots i jak działamy?

Uważamy, że dzisiejsze technologie, jak nigdy wcześniej, mogą uwalniać potencjał organizacji i produkcji – niezależnie od ich rozmiaru, stażu i rodzaju działalności. Dlatego też naszą misją jest, aby być najlepszym na rynku robotyki współpracującej partnerem w rozwoju i automatyzacji rosnących i prosperujących firm produkcyjnych w Polsce. 

Jeżeli tak jak my jesteś przekonany, że otwarta głowa, zarządzanie oparte o wiedzę i dane, praca z ludźmi, systematyczność i ciągłe doskonalenie procesów organizacji są źródłem sukcesu, a także dają swobodę w patrzeniu w przyszłość – to mamy ze sobą wiele wspólnego.

Uważamy, że robotyzacja może być ewolucją w rozwoju zakładu. Może wejść po kawałku – przyczyniając się do łatwej poprawy, gwarantując łagodną ścieżkę nauki i niemal ograniczoną adaptację.

Chcemy dostarczać (i ciągle nad nim pracować) ekosystem produktów z zakresu automatyzacji, który realizuje swoje zadania, przynosi korzyści i rozwiązuje problemy od pierwszego dnia. Wyciągasz z pudełka i pracuje. Bez kosztownych integracji, specjalistów i głębokiej ingerencji w tkankę zakładu.


Osobiście, jesteśmy entuzjastami nowych technologii i automatyzacji, ekonomistami ale przede wszystkim przedsiębiorcami. W dwóch miejscowościach na Śląsku, przez prawie 10 lat pracowaliśmy w firmach branży produkcyjnej i energetycznej, między innymi w rolach kierowniczych. Od podszewki znamy realia produkcji i prowadzenia MŚP.


Jako beboq robotics wspieramy automatyzację przedsiębiorstw w całej Polsce. Zostaliśmy pierwszym autoryzowanym polskim dystrybutorem i integratorem przemysłowych robotów kolaboracyjnych Kassow Robots, a także narzędzi do robotów współpracujacych onRobot. Ponadto współpracujemy z markami takimi jak: Yaskawa, Franka Emika, Schmalz, Schunk, Robotiq, Festo, Pilz, FerrRobotics, Cognex, Pickit. A to tylko początek.

Zajmujemy się:

Dzięki sieci partnerów, najlepszych specjalistów z branży robotyki i automatyki, jesteśmy dostępni w całym kraju.

Dlaczego wybraliśmy akurat Kassow Robots?

Bliska współpraca człowieka z maszyną jest osią, wokół której stworzone zostały coboty i która będzie jednym z wiodących trendów w przemyśle. Poszukiwaliśmy producenta, który nie tylko dostarcza więcej niż inni, ale tę ideę w 100% wcielił w swoje produkty. Nie mogło być inaczej. Rozpoczęliśmy współpracę z Kassow Robots – marką założoną przez legendarnego w świecie kobotyki inżyniera, Kristiana Kassowa. Sama firma, jako start-up, rozumie doskonale potrzeby od małych, przez średnie aż po duże firmy.

Produkty Kassow Robots są tego odzwierciedleniem. Oferują bezkompromisowe bezpieczeństwo, niewiarygodną łatwość programowania (a tym samym wdrożenia), siłę, szybkość, trwałość i zwinność ruchów dzięki siódmej osi – przez to tak poszukiwaną szybkość i niski koszt wdrożenia, elastyczność zastosowań, uwolnienie ludzi od rutynowych i monotonnych zadań, szybki zwrot inwestycji, stabilizację produkcji i wzrost konkurencyjności.

Coboty Kassow Robots to narzędzie, które szybko i zwinnie może zwiększyć efektywność całej organizacji. Wierzymy, że właśnie tego potrzebują polscy przedsiębiorcy.

Jak działamy?

Rozumiemy, że dróg do poprawy wydajności produkcji i rozwoju biznesu może być wiele. Koboty są jedną z opcji, mogą też stanowić część większego projektu i na pewno są warte rozważenia.

5 kroków współpracy:

 1. Zaczynamy od analizy potrzeb i procesów – pozwala to ustalić, czy nasze produkty i oparte o nie aplikacje mogą zrealizować cel klienta. Rozmawiamy o potrzebach, procesach, ograniczeniach, wstępnych pomysłach klienta na aplikacje.

  Wiemy, że często, aby pomóc kreatywności, duże znaczenia ma wstępne poznanie technologii, więc rozmowa o potrzebach może być połączona z demonstracją umiejętności cobota i krótkim szkoleniem z jego obsługi (demonstracje i szkolenia dostępne są również on-line).

  Na tym etapie konieczne jest poznanie przez nas procesów, które podlegać miałyby robotyzacji – tak, by zweryfikować, czy i jak „bezszwowo” wtopić w nie robota współpracującego.
 1. Jeśli widzimy, że to na czym zależy danej firmie jest w zasięgu możliwości pięciu modeli kobotów Kassow Robots oraz osprzętu OnRobot, Robotiq, Schunk, a także naszych partnerów zajmujących się dedykowanymi integracjami – działamy dalej.

  Jeśli widzimy, że potrzeby przerastają możliwości naszej technologii, komunikujemy to otwarcie. Możemy wtedy zasugerować inne rozwiązania i właściwych temu specjalistów.

Warto tutaj zaznaczyć, że integracja robotów współpracujących nie musi być całkowita lub żadna (1 lub 0)! Bardzo wiele udanych projektów zaczyna się od integracji częściowej – gdzie robot przynosi maksimum zysku przy minimum funkcjonalności, a później się ją doskonali.

 1. Czasem sytuacja wymaga dodatkowych testów. Możemy umówić się wtedy na przygotowanie demonstratora – proof-of-concept (poglądowej, przybliżonej aplikacji testującej określone założenia). Takie testy – w zależności od ich skomplikowania – mogą być przygotowane przez nas na posiadanym wyposażeniu testowym za darmo, jednak w niektórych przypadkach mogą wymagać pokrycia ich kosztów.
 1. Kolejnym krokiem jest przygotowanie oferty na kobota, osprzęt, czy też kompleksowe stanowisko wraz z integracją.
 1. Po dostarczeniu kobota lub przygotowaniu stanowiska, robimy jednodniowe szkolenie dla załogi. A jeżeli jest potrzeba, służymy naszym klientom pomocą techniczną, doradztwem.

Jeśli uważasz, że takie podejście jest dla Ciebie odpowiednie, odezwij się i zamów bezpłatną konsultację i bezpłatne demo. Jesteśmy ciekawi, z czym mierzysz się na co dzień i czego potrzebujesz.