Bosch Rexroth wzmacnia swoje portfolio w automatyzacji produkcji poprzez przejęcie pakietu większościowego w Kassow Robots

Bosch Rexroth w informacji prasowej z dnia 21.03.2022 poinformował, że rozszerza swoją ofertę robotów współpracujących o 7-osiowe coboty Kassow Robots. Przejęcie pakietu większościowego Kassow Robots – czytamy – umożliwia firmie Bosch Rexroth oferowanie kompleksowych rozwiązań, zwłaszcza dla branży towarów konsumpcyjnych i mobilności, w tym produkcji baterii, a także produkcji półprzewodników.

Decyzja Bosch Rexroth to element strategii firmy inwestującej w automatyzację fabryk. „Współpracujące roboty przemysłowe to kolejny ważny element konstrukcyjny wszechstronnej Fabryki Przyszłości” — powiedział dr Marc Wucherer, członek zarządu Bosch Rexroth, który nadzoruje sprzedaż i automatyzację fabryk. Lekkie roboty firmy Kassow Robots mogą być wykorzystywane na różne sposoby w produkcji przemysłowej. Coboty mają dużą ładowność i zasięg i mogą być używane w ciasnych przestrzeniach: dzięki siedmiu osiom cobot firmy Kassow Robots może chwytać przedmioty za rogiem jak ramię – to wyjątkowa elastyczność na rynku.

Dla naszych klientów: Inwestycje Bosch Rexroth w Kassow Robots nie zmieniają formy i zakresu usług Beboq Robotics, która pozostaje autoryzowanym dystrybutorem i integratorem marki Kassow Robots.

„Istnieje ogromne zapotrzebowanie na elastyczne systemy robotyczne. Oczekuje się, że w nadchodzących latach rynek cobotów będzie rósł o 15 do 20 procent każdego roku. Chcemy wykorzystać ten potencjał i rozszerzyć nasze portfolio o roboty współpracujące firmy Kassow Robots. Przyniesie to korzyści w szczególności naszym klientom z branży dóbr konsumpcyjnych i mobilności, w tym produkcji baterii, a także produkcji półprzewodników” – powiedział Wucherer. W 2019 roku globalna sprzedaż cobotów wyniosła około 670 milionów dolarów (źródło: Interact Analysis, 2021).

Bosch Rexroth ułatwi globalną ekspansję Kassow Robots

„Dzięki Bosch Rexroth znaleźliśmy partnera, który jest międzynarodowym liderem w dziedzinie automatyzacji fabryk i który może pomóc nam rozwinąć naszą działalność biznesową. Umożliwi nam to otwarcie nowych rynków dla naszego portfolio cobotów” – wyjaśnił Kristian Kassow, założyciel firmy, dyrektor zarządzający i współwłaściciel.

O Bosch Rexroth:


W firmie Bosch Rexroth ponad 29 600 pracowników pracuje jako zespół na całym świecie, opracowując bezpieczne, wydajne, inteligentne i wysokowydajne rozwiązania dla obszarów automatyki przemysłowej, aplikacji mobilnych, a także aplikacji maszynowych i inżynierii. Dzięki wszechstronnemu zakresowi technologii, usługom cyfrowym i kompleksowej obsłudze Bosch Rexroth jest niezawodnym partnerem dla producentów maszyn i użytkowników. Firma opracowuje, produkuje i sprzedaje swoje komponenty i rozwiązania systemowe w ponad 80 krajach i wygenerowała przychody w wysokości około 5,2 miliarda euro w 2020 roku.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.boschrexroth.com

Źródło: https://www.kassowrobots.com/news/bosch-rexroth-strengthens-factory-automation-through-majority-stake-in-kassow-robots/

Beboq Robotics