Historia robotów współpracujących

banner - historia robotów współpracujących

Obecnie wyróżniamy dwa rodzaje – modele przemysłowe i kooperacyjne. Te pierwsze, pracują w wyznaczonych dla siebie strefach z dala od ludzkich pracowników. Z kolei te drugie złamały postawione bariery i dzisiaj z całą stanowczością możemy nazywać je współpracownikami. A swoich bliskich pracowników warto poznać, dlatego dzisiaj dowiemy się, jak wyglądała historia robotów współpracujących.

Czytaj dalej „Historia robotów współpracujących”

Historia robotów przemysłowych

banner - historia robotów przemysłowych

Dzięki pomyślnie zastosowanym maszynom firmy DeVilbiss-Tallfa, pierwsze zastosowanie tego rodzaju urządzeń w Polsce nastąpiło w 1976 r. – a dokładnie w Olkuskiej Fabryce Naczyń Emaliowanych. Oczywiście początkowa historia robotów przemysłowych sięga znacznie dalej. Kiedy maszyny mogły pracować w gorącej atmosferze? W jakim czasie mogły szczycić się “ograniczoną inteligencją? Zainteresowany? Zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej „Historia robotów przemysłowych”

Historia automatyzacji – automatyki jako takiej

banner - historia automatyzacji

Rozwój automatyzacji zmniejszył konieczność ingerencji człowieka w procesy produkcyjne. Ograniczył jego rolę do planowania działań, nadzoru nad sprzętem czy ujmowania wyników w raportach. Usprawnił tym samym dostawy towarów i usług oraz zredukował liczbę błędów spowodowanych przez czynnik ludzki. Obejmuje zarówno prosty regulator wewnętrzny zarządzający parownikiem, jak również nowoczesne systemy z dużą liczbą zmiennych i oszacowań informacji.

Czytaj dalej „Historia automatyzacji – automatyki jako takiej”

Ciekawe zastosowania robotów poza fabrykami

banner - robot kot lokaj patrzy słodką mordką

Roboty przemysłowe sprawdzą się na stanowiskach niebezpiecznych dla człowieka. Wykonują powtarzające się zadania szybciej i precyzyjniej, odciążając pracowników. Wyposażone są w systemy wizyjne i sztuczną inteligencję. Choć zwykle kojarzone są z fabrykami i produkcją wielkoseryjną, coraz częściej ich potencjał widoczny jest w nietypowych zastosowaniach.

Czytaj dalej „Ciekawe zastosowania robotów poza fabrykami”
Beboq Robotics