Robotyzacja procesu pakowania i paletyzacji

Urządzenia pakujące i do paletyzacji zyskują znaczenie w przedsiębiorstwach wytwórczych Zastosowanie automatycznej paletyzacji pozwala zwiększać wydajności procesu, odciążyć pracowników od wymagającej dla kręgosłupa pracy oraz eliminować błędy. Dla tych korzyści warto w zakresie robotyzacji procesu paletyzacji postawić na sprawdzone rozwiązania.

Urządzenia Kassow Robots

Urządzeniami, które sprawdzają się w procesie automatyzacji procesu paletyzacji produktów są koboty marki Kassow Robots. Urządzenia te oferują znakomity stosunek jakości i wydajności swojej pracy do ceny. Maszyny pracują w aż 7 osiach, co powoduje, że odznaczają się wyższą kombinacją możliwych ruchów oraz rozbudowanymi możliwościami całego systemu. Ponadto niewielkie rozmiary maszyn powodują, że można stosować je także w niewielkich przestrzeniach.

Roboty współpracujące Kassow Robots są proste i intuicyjne w obsłudze. Już krótkie szkolenie dla pracowników spowoduje, że będą oni w stanie w odpowiedni sposób zaprogramować maszynę do wykonania określonej sekwencji ruchów.

Automatyzacja procesów – dlatego jest tak istotna?

Robotyzacja procesu paletyzacji niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim minimalizuje się ryzyko błędów podczas prowadzonych czynności przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pracy. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ochronę zdrowia pracowników, którzy nie muszą już dźwigać ważących nawet kilkadziesiąt kilogramów opakowań zbiorczych. Obecnie wszystkie czynności wykonuje za nich robot. Wybrane firmy mogą zastosować dedykowane rozwiązania paletyzujące, które umożliwiają ustawienie indywidualnego schematu i parametrów paletyzacji. Bardzo mocno zwiększa to funkcjonalność całego systemu.

Beboq Robotics