Nowy KR 1018 – 18 kg udźwigu! – Rodzina w komplecie

Tej jesieni Kassow Robots rozszerzył swoje portfolio produktów o KR 1018, nowy, wyjątkowo mocny model, który może obsługiwać ładunki do 18 kilogramów. Sam cobot waży zaledwie 34 kilogramy i cechuje się bardzo kompaktową budową, co umożliwia mu spełnienie podstawowego wymagania elastycznych rozwiązań automatyzacyjnych, zwłaszcza w wąskich przestrzeniach. Specjalną grupą docelową piątego 7-osiowego robota współpracującego firmy są przedsiębiorstwa przemysłowe z branży obróbki metali czy drewna, a także innych dziedzin, takich jak sektor produkcji żywności, które chcą zdjąć ciężar z rąk i pleców swoich pracowników zlecając im bardziej wymagające zadania.

Rodzina produktów Kassow Robots, która zadebiutowała na rynku w 2018 roku modelem KR 810, obejmuje teraz pięć 7-osiowych kobotów, które obsługują ładunki od 5 do 18 kilogramów i oferują zasięg do 850 do 1800 mm – a wszystko to z prędkością do 225 stopni na sekundę, przy masie własnej do 38 kilogramów. Czyni to roboty kolaboracyjne najszybszymi i najbardzej wszechstronnymi robotami na rynku. 

Kompletne portfolio marki, której dystrybutorem jest beboq robotics prezentuje się następująco:

  • KR 810 (zasięg 850 mm / 10 kg ładowności) – silny i super kompaktowy,
  • nowy! KR 1018 (1000mm / 18 kg) – lider rynku robotów współpracujących w obsłudze maszyn i przemieszczaniu ciężkich detali,
  • KR 1205 (1200 mm / 5 kg) – ekonomiczne rozwiazanie do lekkich zastosowań,
  • KR 1410 (1400 mm / 10 kg) – silny, z zasięgiem i bardzo szybki,
  • KR 1805 (1800 mm / 5 kg) – ogromny zasięg do lekkich zastoswań

Każdy z pięciu robotów współpracujących może być używany w praktycznie nieskończonych zastosowaniach przemysłowych, w tym obejmujących współpracę człowieka z robotem, czy możliwych do osiągnięcia dzięki siódmej osi, która może sięgać za róg i daje szereg innych możliwości.

Całość 7. osiowej rodziny robotów kolaboracyjnych KR znakomicie sprawdzi się przede wszystkim w obsłudze maszyn, zwłaszcza obrabiarek CNC i pras, ale także w malowaniu, klejeniu, spawaniu, obróbce powierzchni (szlifowaniu i polerowaniu). Oczywiście niestępująca standardowym kobotom 6. osiowym w trakcyjnych aplikach przenoszenia, pakowania czy paletyzacji.

„Kompaktowy, bardzo mocny – ale lekki! To był cel, który miał na myśli Kristian Kassow, kiedy projektował swoje koboty do elastycznych zadań w firmach przemysłowych i wprowadził ten projekt w życie z pomocą swojego zespołu ”

– mówi Dieter Pletscher, szef sprzedaży w Kassow Robots.

„Kristian naszkicował pięć modeli w biznesplanie i wszystkie są obecnie sprzedawane na rynku. Wszystkie pięć modeli oferuje unikalne połączenie siły i szybkości. Są również łatwe w obsłudze i programowaniu”

– dodaje.

Małe i średnie przedsiębiorstwa odniosą ogromne korzyści, wprowadzając lub rozszerzając w swoich działaniach lekkie rozwiązania robotów. „Wszyscy poznali intuicyjną i przyjazną dla użytkownika technologię tabletów w życiu prywatnym” – mówi Dieter Pletscher. „Dlatego małe i średnie przedsiębiorstwa, które w przeszłości nie miały nic wspólnego z robotyką, będą mogły łatwo wejść do świata programowania naszych cobotów”.

Ważna rola partnerów-integratorów

Szef sprzedaż Kassow Robots podkreślił rolę partnerów-integratorów dla klinetów. „Nasi partnerzy-integratorzy to także małe i średnie przedsiębiorstwa, które mogą postawić się w sytuacji klientów, jeśli chodzi o automatyzację przemysłu. Integrator to główna osoba kontaktowa, która może odpowiedzieć na pytania klientów i pomóc w integracji naszych cobotów z istniejącymi rozwiązaniami automatyzacji.”

W beboq robotics nasza wizja podejścia do klienta i sposób myślenia o problemach okazały się całkowicie spójne z tym jakie zadanie stawiane jest partnerom-integratorom przez Kassow Robots. Nasza pasja, kreatywność i systemowe podejście do rozwiązywania problemów przynosi korzyści pozwalając budować dobrą współpracę (i aplikacje zrobotyzowane rzecz jasna).

Beboq Robotics